Завершилось пребывание чудотворной иконы Божией Матери «Целительница» в Южной столице. Святыне поклонилось свыше 30 тысяч человек
Состоялась встреча Митрополита Астанайского и Казахстанского Александра с Президентом Республики Казахстан Н.А. Назарбаевым
Состоялось отпевание архиепископа Чимкентского и Таразского Елевферия
«Бессмертный полк» Православной Церкви Казахстана
Иеміздің өмір беретін Крестінің ағаштарын шығару мерекесі. Митрополит Александр Оңтүстік астанадағы Александр Невский соборында Литургия өткізді

2023 жылғы 14 тамыз – Иеміздің өмір беретін Крестінің ағаштарын шығару мерекесі, Маккавейдегі жеті азап шегушіні, олардың анасы Соломонияны және олардың ұстазы Елеазарды еске алу күні; Успен оразасының басталуы.

Астана және Қазақстан митрополиті Александр Алматы қаласындағы әулие тақуа князь Александр Невский атындағы соборда Литургия өткізді.
Қазақстан Православие Шіркеуінің алдатұрарымен бірге құлшылық еткендер: Алматы ғибадатханаларының тәртіп қараушысы, Никольский соборының қауымбасы протоиерей Валерий Захаров; Спасо-Силуанова Есік монастырының алдатұрары игумен Назарий (Марков), Параскевинский шіркеуінің және Александр Невский ғибадатханасының қауымбасы протоиерей Иоанн Лопатин, Алматыдағы Христорождественский соборының кілтшісі протоиерей Александр Гайченя, Боралдай ауылындағы Иверский ғибадатханасының қауымбасы игумен Филарет (Петроченко), Патриархтық комиссияның дене шынықтыру және спорт жөніндегі мүшесі игумен Филипп (Моисеев), Іле шіркеу округінің тәртіп қараушысы протоиерей Александр Зырянов, митрополиттің жеке хатшылығының меңгерушісі иеромонах Прохор (Ендовицкий), Митрополит округі басшысының әкімшілік хатшылығының жетекшісі иерей Георгий Сидоров, Бағанашыл шағын ауданындағы Князь-Владимирский ғибадатханасының кілтшісі иеромонах Сергий (Внуковский); Алматыдағы Қазан соборының кілтшісі иерей Георгий Рублинский; протодиакон Николай Гринкевич, Митрополиттік округі Басшысы хаттама қызметінің жетекшісі протодиакон Роман Головин, диакон Виталий Быструшкин, диакон Иоанн Чуркин.

Қызметтің басында ғибадатханаға сенушілер дұға етуі үшін және рухани нығаюы үшін үлкен Інжіл жәдігері бар Иеміз Иса Мәсіхтің айқышқа шегеленуінің белгішесі, Өмір беретін Крест ағашының бір бөлігі әкелінді.

Әндерді К.Быковтың жетекшілігімен Алматы епархиясының ерлер хоры орындады.

Қазақстан Православие Шіркеуінің алдатұрары бейбітшілікті қалпына келтіру және нығайту үшін дұға етті.

Ортақ өлеңнен кейінгі уағызды иеромонах Сергий (Внуковский) айтты.

Құдайға құлшылық мадақ айтумен аяқталды – діни қызметкерлер Мәсіхтің Крестіне тропарь мен кондак орындады, содан кейін ежелгі шіркеу дәстүріне сәйкес балды киелі ету рәсімі өтті. «Мейірімділігі ерекше және жомарттығы сарқылмаған» дұғасын оқығаннан кейін, митрополит Александр жаңадан жиналған балды қасиетті су бүркіді.