Епископ Геннадий принял участие в заседании комиссии Межсоборного присутствия по вопросам общественной жизни, культуры, науки и информации
В Алма-Ате прошел праздничный прием, посвященный Дню России
Митрополит Астанайский и Казахстанский Александр совершил паломничество в Свято-Троицкую Сергиеву лавру
В Петропавловской епархии состоялось награждение победителей XII Международного конкурса «Пасхальная радость»
Әулие Амвросий Оптинскиді еске алу күнінде Митрополит Александр Қарабұлақ ауылындағы Патшалықтың азап шегушілер ғибадатханасында Литургия өткізді

2023 жылғы 10 шілде – Елу күндік бойынша 5-ші аптаның дүйсенбісі, әулие Амвросий Оптинскидің мүрде қалдықтары табылғанына орайластырылған мереке.

Астана және Қазақстан митрополиті Александр Алматы облысы, Ключи (Қарабұлақ) ауылындағы митрополиттік Корольдік құштарлыққа арналған Қазақстандағы жалғыз шіркеуде Құдайдың литургиясын атап өтті.

Аса қасиетті жоғары мәртебелімен бірге құлшылық еткендер: Әулие Георгиевский Мещовский ерлер монастырының насместнигі архимандрит Георгий (Евдачев) (Калуга митрополиясы), Бәйтерек ауылындағы Алексеевский ғибадатханасының клиригі иеромонах Алексий (Самосенков), Патшалықтың қасиетті азап шегушілері атындағы ғибадатхананың клиригі иеромонах Савва (Кульбакин), митрополит жеке хатшылығының жетекшісі иеромонах Прохор (Ендовицкий), Митрополит округі басшысының әкімшілік хатшылығының басшысы иерей Георгий Сидоров, Орал қаласындағы Михаил-Архангелский шіркеуінің клиригі Андрей Александров, протодиакон Николай Гринкевич, протодиакон Владимир Сыровацкий, диакон Богдан Бойко.

Құдайға құлшылық етудің алдында ғибадатханаға Оптина ақсақалдарының мүрде қалдықтары бар қобдиша әкелді, жәдігер Алматыдағы митрополиттік резиденцияның Ибер-Серафимовский шіркеуінің үйінде сақталады.

Құдайға құлшылық кезінде дұғада болғандар: Ибер-Серафимовский әйелдер монастырының қауымбасы игумения Любовь (Якушкина) монастырдағы әпке-сіңлілермен бірге; Қазақстан Митрополиттік округінің хатшысы, Ресейдің еңбек сіңірген өнер қайраткері О.Н. Овчинников бастаған Алматы епархия басқармасының қызметкерлері;

Н. Сац атындағы балалар мен жасөспірімдерге арналған Қазақстан мемлекеттік академиялық орыс театрының директоры, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері О.М. Гостев; Алматы мен Алматы облысындағы қалалары мен ауылдарынан келген жиһазкездер.

О. Усольцеваның жетекшілігімен Софийский соборы монастырының хоры ән шырқады.

Архипастыр сүйіспеншілікті көбейту және барлық өшпенділік пен зұлымдықты жою үшін дұға оқыды.

Қасиетті аят туралы уағызды иерей Георгий Сидоров айтты.

Литургия соңында Оптина шөлінің ақсақалдарының қобдишасы алдында әулие Амвросий Оптинскиге мадақ айтылды, содан кейін Аса қасиетті жоғары мәртебелі XIX ғасырдағы ұлы дін таратушының еңбегі мен ерлігі туралы уағыз айтты.

Литургия соңында митрополит Александр жұмыс жиналысын өткізді, ондағы негізгі тақырып Қарабұлақ (Ключи) ауылында орналасқан Оңтүстік астананың Ибер-Серафимовский әйелдер монастырының негізінде жиһанкез орталығын құру болды.