Торжества в память 20-летия учреждения Астанайской и Алма-Атинской епархии состоялись в городе Алма-Ате
Слово митрополита Астанайского и Казахстанского Александра на открытии выставки «Архиепископ Софония (Сокольский) — первый Туркестанский архипастырь»
В Костанае прошла III международная научно-богословская конференция «Тимоновские чтения»
Митрополит Александр совершил освящение новосооруженных куполов и крестов для старейшего храма Южной столицы
Митрополит Александр Ең қасиетті Құдай Анасы Соборының Алматыдағы ғибадатханасында Литургия өткізді

2023 жылғы 15 шілде – Ең қасиетті Құдай Анасының киелі киімінің Влахернаға қойылуын еске алу күні.
Астана және Қазақстан митрополиті Александр Алматы қаласындағы Ең қасиетті Құдай Анасы Соборының ғибадатханасында әулие Иоанн Златоусттың Құдайлық Литургиясын өткізді.

Қазақстан Православие Шіркеуінің алдатұрарымен бірге құлшылық еткендер: Астана епархиясының викариі Талдықорған епископы Клавдиан; Шымкент және Түркістан епископы Хрисанф, Талғар епископы Вениамин; Алматы ғибадатханаларының тәртіп қараушысы, Никольский соборының қауымбасы протоиерей Валерий Захаров; Құдай Ана белгішесі құрметіне арналған «Бар қайғырғандардың Қуанышы» Алматы ғибадатханасының бас дін қызметкері Евгений Воробьев, Құдай Анасы соборының құрметіне арналған Покровский шіркеуі мен ғибадатханасының қауымбасы протоиерей Евгений Бобылев; әулие азап шегушілер Косма мен Дамиан ғибадатханасының қауымбасы протоиерей Георгий Читяков, протоиерей Димитрий Дубовенко, митрополиттің жеке хатшылығының меңгерушісі иеромонах Прохор (Ендовицкий), Митрополит округі басшысының әкімшілік хатшылығының жетекшісі иерей Георгий Сидоров; Орал қаласындағы Михаил-Архангельский ғибадатханасының клиригі иерей Андрей Александров, Иоанн-Богословский шіркеуінің клиригі иерей Алексей Мураев, Алматы православиелік рухани семинариясының сырттай оқу бөлімінің меңгерушісі иерей Даниил Бобылев; диакондар қауымын протодиакон Николай Гринкевич басқарды.
Құдайға сенушілердің рухани жайлылығы мен сенімін нығайту үшін ғибадатхананың ортасына ұлы православие жәдігері – Алматыдағы митрополит резиденциясының Ибер-Серафимский ғибадатханасында сақталған Ең қасиетті Құдай Анасының Белдігі бар қобдиша әкелінді.
Әндерді К. Быковтың жетекшілігімен Алматы епархиясының ерлер хоры және Н. Лепешкинаның жетекшілігімен Иоанн-Богословский ғибадатханасының хоры орындады.
Қызметте дұға еткендер: Алматы православиелік рухани семинариясының богословский-миссионерлік факультетінің оқытушылары мен оқушылары, апостол Иоанн Богослов атындағы приходтық жексенбілік мектептің педагогтары мен оқушылары, ғибадатхананың приходтары.
Архипастыр сүйіспеншілікті көбейту және барлық өшпенділік пен зұлымдықты жою үшін дұға оқыды.
Иерей Даниил Бобылев қасиетті өлеңге қатысты уағыз айтты.
Литургия Ең қасиетті Құдай Анасының Белдігі бар қобдишасының алдында мадақ айтылды, содан кейін ол Құдайға сенушілерге ілім сөзін арнады.
Иерарх жиналғандарға қасиетті су бүркіді.